Byråd og Regionsråd

23. september 2018

Steen Vindum

Borgmester

E-mail: steen.vindum@silkeborg.dk

Telefon: 2629 3732

Bopæl: Pederstrup
Byrådet:
Økonomi- og Erhvervsudvalget (Formand)


Jarl Gorridsen

Byrådsmedlem

E-mail: jarl.gorridsen@silkeborg.dk

Telefon: 5361 4661

Bopæl: Ans

Byrådet: 

Børne- og Ungeudvalget (Næstformand)

Nærdemokratiudvalget

Silkeborg Forsyning (Formand)


Gitte Willumsen

Byrådsmedlem

E-mail: gitte.willumsen@silkeborg.dk

Telefon: 8686 7135  M. 2530 6035

Bopæl: Kragelund

Byrådet:

Sundheds- og Ældreudvalget (Formand)

Plan- og Vejudvalget


Mads Frandsen

Byrådsmedlem

Email: MadsBrogger.Frandsen@silkeborg.dk

Telefon: 2396 3596

Bopæl: Fårvang

Byrådet:

Kultur- Fritids- og Idrætsudvalget
Socialudvalget (næstformand)
www.madsfrandsen.dk  


Helga Sandorf Jacobsen

Byrådsmedlem

E-mail: helga.jacobsen@silkeborg.dk

Telefon: 8687 5111 M. 2678 5112

Bopæl: Gjern

Byrådet: 

Plan- og Vejudvalget

Børne- og Ungeudvalget

Arbejdsmarkedsudvalget


Susanne Jacobsen

Byrådsmedlem

Mail: susanneguldberg.jacobsen@silkeborg.dk

Telefon: 4097 7309

Bopæl: Levring

Byrådet: 

Klima- og Miljøudvalget

Børn- og Ungeudvalget


Kasper Thomassen

Byrådsmedlem

Email: 

Telefon: 2684 3670

Bopæl: Gjessø

Byrådet:

Socialudvalget
Sundheds- og Ældreudvalget


Flemming Heiberg

Byrådsmedlem

E-mail: flemming.heiberg@silkeborg.dk

Telefon: 4034 3132

Bopæl: Silkeborg C

Byrådet:

Økonomi- og Erhvervsudvalget
Klima- og Miljøudvalget (næstformand)

Sundheds- og Ældreudvalget


Peter Nyegaard Jensen

Byrådsmedlem

Email: nyegaard@postkasse.com

Telefon: 4035 1033

Bopæl: Silkeborg midt

Byrådet:

Kultur- Fritids- og Idrætsudvalget
Arbejdsmarkedsudvalget

www.nyegaard.dk


Linda Lyngsø

Byrådsmedlem

E-mail:

Telefon: 2065 1750

Bopæl: Thorning 

Byrådet:

Socialudvalget 
Nærdemokratiudvalget


Kristoffer Møller Jensen

Byrådsmedlem

Mail: 

Telefon: 2252 5956

Bopæl: Buskelund

Byrådet: 

Kultur-, Fritids- og Idrætsudvalget
Ungestrategiudvalget


Morten Høgh

Byrådsmedlem

Mail: 

Telefon: 2323 8628

Bopæl: Grauballe

Byrådet: 

Økonomi- og Erhvervsudvalget Arbejdsmarkedsudvalget (Formand)


Regionsrådet - pt. ingen valgt fra Silkeborg