Byråd og Regionsråd

21. marts 2017

Steen Vindum

Borgmester

E-mail: steen.vindum@silkeborg.dk

Telefon: 2629 3732

Bopæl: Pederstrup
Byrådet:
Borgmester
Økonomi- og Erhvervsudvalget (Formand)


Jarl Gorridsen

Byrådsmedlem

E-mail: jarl.gorridsen@silkeborg.dk

Telefon: 5361 4661

Bopæl: Ans

Byrådet: 

Plan-, miljø- og klimaudvalget (Formand)


Gitte Willumsen

Byrådsmedlem

E-mail: gitte.willumsen@silkeborg.dk

Telefon: 8686 7135  M. 2530 6035

Bopæl: Kragelund

Byrådet:

Kultur-, fritid- og idrætsudvalget (Formand)

Vej- og trafikudvalget


Poul Dahl

Byrådsmedlem

E-mail: poul.dahl@silkeborg.dk

Telefon: 8666 8118 - M. 4044 4513

Bopæl: Thorning - Vium

Byrådet:

Økonomi- og erhvervsudvalget 
Nærdemokratiudvalget (Formand)


Leif Bæk

Byrådsmedlem

E-mail: leif.baek@silkeborg.dk

Telefon: 7575 6258 - M. 4010 8500

Bopæl: Bryrup

Byrådet:

Silkeborg Forsyning (Formand)
Vej- og Trafikudvalget


Helga Sandorf Jacobsen

Byrådsmedlem

E-mail: helga.jacobsen@silkeborg.dk

Telefon: 8687 5111 M. 2678 5112

Bopæl: Gjern

Byrådet: 

Børne- og Ungeudvalget
Sundhed- og forebyggelsesudvalget


Mads Frandsen

Byrådsmedlem

Email: MadsBrogger.Frandsen@silkeborg.dk

Telefon: 2396 3596

Bopæl: Fårvang

Byrådet:

Kultur- Fritids- og Idrætsudvalget
Nærdemokratiudvalget
www.madsfrandsen.dk  

Peter Nyegaard Jensen

Byrådsmedlem

Email: nyegaard@postkasse.com

Telefon: 4035 1033

Bopæl: Silkeborg midt

Byrådet:

Kultur- Fritids- og Idrætsudvalget
Arbejdsmarkedsudvalget

www.nyegaard.dk


HAns-Jørgen Hørning

Byrådsmedlem

Mail: HansJH@silkeborg.dk

Telefon: 8688 2159 - M. 2712 7595

Bopæl: Kjellerup

Byrådet: 

Ældre- og Handicapudvalget (Formand)


Anders Kaysen

Byrådsmedlem

Mail: anders.kaysen@silkeborg.dk

Telefon: 8683 7141 - M. 2293 1956

Bopæl: Virklund

Byrådet: 

Plan- miljø- og klimaudvalget
Nærdemokratiudvalget


Regionsrådet


Palle Quistgaard

Regionråd -suppleant

Mail: palle.quistgaard@mail.dk

Telefon: 4060 5465

Bopæl: Sejs Svejbæk

Regionsrådet: